Suadiye Kick Boks Eğitimi

Suadiye Kick Boks Eğitimi

Suadiye Kick Boks Eğitimi

Suadiye Kick Boks Eğitimi

Suadiye kick boks eğitimi, sportif anlamda en iyi şekilde gelişiminizi sağlar. Böylelikle amatör yada profesyonel anlamda tercihinize göre kendinizi ilerletmenize yardımcı olur. Bununla birlikte uluslar arası müsabakalara çıkacak kadar gelişim sağlamanızla birlikte lisanslı bir sporcu olma imkanı da yakalamış olursunuz. Ayrıca kilo vermek istiyorsanız harcadığınız eforla birlikte kalori yakımını da hızlandırır. Böylece istediğiniz duruşa sahip olmanıza yardımcı olarak fit bir görünüm ortaya koyar. İlk olarak kick boksun temeli Asya’da 2.000 yıl öncesine kadar dayanır. Aynı zamanda Japonya’da başlayan spor dalı Amerika’da da farklı senelerde ortaya çıkarak gelişim göstermiştir. Bu sebeple birçok kişinin merak ettiği dövüş sporu iyi bir kardiyo egzersizi olmanın ötesindedir. 2023 yılı Suadiye kick boks eğitimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Eğitimi Süreci

Kick boks dövüş sporu vücudunuzu geliştirerek fiziksel anlamda sağlıklı bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. Öncelikle en az 10 dakikalık ısınma egzersizleriyle başlanan dövüş sporunda dersler kademe kademe vuruş tekniklerini öğrenerek tamamlanır. Ders süreci en az 3-6 ay kadar devam eder. Bunun haricinde günlük antrenman süreniz 3-5 saat arası olmalıdır. Bu sayede hızlı bir şekilde teknikleri öğrenerek uygulamalı kısma geçebilirsiniz. Açıkçası ister amatör ister profesyonel anlamda Suadiye kick boks eğitimleri alarak istediğiniz performansla ilerleyebilirsiniz. En önemlisi eğitmen kadromuzla en iyi şekilde aktarım sağlayarak ders süreçlerini keyifli geçirmenizi sağlıyoruz.

Kick Boks Eğitimi ve Branşları

Dövüş sporlarında popülerlik açısından ilk sırada gelen kick boks, birçok geleneksel stilin birleşmesiyle oluşmuştur. Öncelikle kick boks 7 branşa sahiptir. Belirtilen branşlar aşağıda verilmiştir;

1-Light Contact,

2- Point Fighting,

3- Low Kick,

4- K 1 Rules,

5- Full Contact,

6- Kick Light ve

7- Müzikli Form.

Kondisyonunuzu arttıracak olan kick boks, diz, tekme gibi sınırlı vuruş hareketleriyle yapılır. Bunun yanında eldiven, kask, dişlik gibi malzemelerin kullanıldığı dövüş sporunda ilk birkaç ay kondüsyon üzerine çalışmanız önemlidir. Bu sayede antrenmanlarla profesyonel çalışma sağlayarak Suadiye kick boks dersi sayesinde başlangıç yapabilirsiniz. Sonuç olarak tüm vuruş teknikleriyle birlikte savunma üzerine her detay verilerek istenilen aşamaya gelmenizde yardımcı olmaktayız.

Kick Boks Eğitimi ve Faydaları

Suadiye kick boks salonlarında alacağınız eğitimlerle fiziksel gelişiminizi en iyi şekilde sağlayarak istediğiniz kondüsyona erişebilirsiniz. Egzersizler her derste değişiklik gösterebilir. Çünkü alışma süreci öğrenciden öğrenciye farklılıklar gösterebilir. Örneğin hızlı ilerlemek için antrenman, sağlıklı beslenme gibi birçok konuya dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca aerobik özelliği en iyi şekilde aktaran dövüş sporu, endorfin hormonu salgılanması için destekleyicidir. Aynı zamanda hareket esnasında toksinleri atmanıza yardımcı olur. Ders ücretleri de bütçenizi sarsmaması amacıyla uygun fiyatlarda verilmektedir. Son olarak istikrarlı bir şekilde Suadiye kick boks dersleri alırken uzman eğitmen yardımıyla kendinizi geliştirme şansını yakalayabilirsiniz.