Maltepe Muay Thai Salonu

Maltepe Muay Thai Salonu

Maltepe Muay Thai Salonu

Maltepe Muay Thai Salonu

Maltepe muay thai salonu birçok sporcu için gelişim sürecine destek olan antrenman alanıdır.  Öncelikle bu dövüş sporu farklı teknikler ile yüksek performans gerektiren hedef odaklı bir dövüş disiplinidir. Bunun yanında vücuttaki 8 bölgenin çalışmasını sağlayan muay thai, atletik görünmenizi sağlayacak önemli bir spordur. Hatta her sporcumuz için oluşturduğumuz eğitim planlamamızla üst düzey eğitim bir veriyoruz. Alacağınız eğitimin sonunda fit bir vücuda sahip olmanızı sağlıyoruz. Bununla birlikte eğitim tekniklerini kişiye göre ve sıralı olarak veriyoruz. Bu sayede alacağınız eğitim, katıldığınız müsabakalarda rakibinizi kolaylıkla alt etmenizi sağlar.

2023 yılı Maltepe muay thai salonu kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Muay Thai Temel Saldırı Teknikleri

Dünya çapında birçok ülkede talep gören muay thai, spor salonumuzda, uzman eğitmen kadromuz eşliğinde öğrettiğimiz etkili bir dövüş sanatıdır. İlk olarak her antrenmanda kişinin gelişim sürecine bağlı olarak farklı bir tekniğe geçiyoruz. Bu sayede katılımcılarımıza amatörlükten profesyonel çalışma sürecine kadar ilerleme olanağı sunuyoruz. Böylelikle Solid Fight Academy olarak Maltepe muay thai salonu şubemizde verdiğimiz eğitimlerde saldırı ve savunma tekniklerinin her aşaması öğretiyoruz. Muay thai için belirtilen  8 ayrı teknik aşağıda verilmiştir;

  • Yumruk ( Punch)
  • Low Kick
  • Middle Kick
  • High Kick
  • Push Kick
  • Knee
  • Elbow
  • Clichh-Djab-ko
 

Yukarıda belirttiğimiz teknikler dahilinde muay thai salonumuzda aktif çalışmalar yürütüyoruz. Özetle belirttiğimiz hareketler; diz, yumruk, dirsek ve tekmeden oluşmaktadır.  Aynı zamanda sporcularımızın fiziksel anlamda kendini tamamlamasına yardım ediyoruz. Böylelikle fiziksel gelişimlerini desteklemek amacıyla ruhsal açıdan da sporcularımızın önemli bir denge kurmasını sağlıyoruz.

Muay Thai Yaş Kriteri

Muay Thai dövüş sanatını öğrenmek isteyen sporcular için minimum yaş kriteri 7 olmalıdır. Bunun dışında kemik gelişimi çocuklar açısından dövüş sporlarında oldukça önemli bir konudur. Bundan ötürü gelişim faktörü olan dövüş sporu, yüksek performansta idman yapılması ile kondisyon imkanı sunar. Bu sayede çocukların kemik ve vücut gelişimi en iyi şekilde tamamlanır.

Kuşak sistemi bulunmayan muay thaide siklet olarak 6 farklı dövüş kısmı mevcuttur. Böylelikle aşama kaydeden her sporcumuzun ilerleme sağlayarak müsabakalarda yer alacak kadar profesyonel olması sağlıyoruz. Muay thaide 10 farklı kemer sistemi bulunur.  Kısacası ustalık gerektiren kemerleri kazanabilmek için belirtilen aşamaları tamamlamak yeterlidir. Eğitmenlerimiz tarafından sporcularımızın gelişimini destekleyecek tüm destekler eksiksiz olarak verilmektedir. Gerekli eğitimleri alarak donanımlı olan sporcularımız dilerlerse profesyonellik yolunda da ilerleyebilirler.