Maltepe Kick Boks Salonu

Maltepe Kick Boks Salonu

Maltepe Kick Boks Salonu

Maltepe Kick Boks Salonu

Maltepe kick boks salonu lokasyonunda verdiğimiz eğitimlerde minimum 7 yaş başlama sınırı uyguluyoruz. Çünkü çocukların gelişim sürecini tamamlamadan antrenmanlara başlamasıyla daha iyi bir kondisyon kazanmalarını hedefliyoruz. Bununla birlikte eğitim süreci sporcunun fiziksel gelişimi için oldukça önemlidir. Aynı zamanda hızlı hareket kabiliyetiyle sporcuların reflekslerini daha iyi kontrol etmesi amaçlıyoruz. Bundan ötürü sporcularımızın öncelikle teknik derslerle temel bilgi eksikliğini tamamlamalarını sağlıyoruz. Bunun dışında amatör eğitim süreci tamamlandıktan sonra profesyonel ilerleme süreci, sporcunun kendini ilerletmek istemesine bağlıdır. Kick boks müsabakalarında öncelikle el ve ayak kullanımı olmak üzere diz, tekme ve yumruk haricinde yapılacak herhangi bir hareket kabul edilmez. Açıklamak gerekirse oyunun kurallarına göre sporcunun lisansını alması da müsabakalara katılımı için oldukça önemlidir. 2023 yılı Maltepe kick boks salonu kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Kick Boks Dövüş Sporunun Gelişim Süreci

Kick boks sporunun, dünya genelinde en yaygın dövüş sporları arasında olduğunu söyleyebiliriz. Gelgelelim eklemeler genelinde müsabakalar 2 dakikadan oluşur ve 3 raunttur. Özellikle bildiğiniz gibi özel kıyafetler yardımıyla yapılan müsabakalar için her bir malzeme oldukça önemlidir. Maltepe kick boks salonu içerisinde uzman eğitmenlerimizden keyifli bir antrenman ve teknik eğitim metotlarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca dövüş sanatı olarak bildiğimiz kick boks eğitimlerimizi 3-6 ay arası sürdürmekteyiz. Bunun yanında temel eğitim sonrası profesyonel eğitim süreci sporcunun ilerlemesine bağlı olarak gelişir. Bu noktada eğitmen kalitesi ve eğitim içeriğinin sporcuya doğru aktarımı oldukça önemlidir. Sonuçta eğitimleriniz doğrultusunda lisanslarınızı alabilirsiniz ve profesyonel bir şekilde eğitimlerinize devam edebilirsiniz.

Kick Boks Sporunun Branşları Nelerdir?

Dövüş sporları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan kick boks, birçok branşa ayrılır. Bu branşlar ise;

  • Point Fighting
  • Light Contact
  • Full Contact
  • Low Kick
  • K1 Rules
  • Kick Light
  • Müzikli Form

Sporcuların etkili bir performans ortaya koymaları için önemlidir. Amatörler için ders seçenekleri olduğu gibi aynı zamanda eğitmenlik için de kayıt olunabilir. Kick boks yüksek performans gerektiren bir dövüş sporudur. Bu sebeple de bir sporcunun günlük harcadığı enerji 400-800 kaloriyi kapsar. Ne var ki kilo vermesi gereken sporcular için düzenli idmanlarla kalori yakımı sağlanır. Bu sayede atletik bir vücut ile tam kondisyon sağlayan sporcu yüksek performans gösterebilir. Maltepe Kick Boks Salonu düzenli alınan dersler ile profesyonel ilerleme imkanı sunar.