Maltepe Kick Boks Salonu

Maltepe Kick Boks Salonu

 

Maltepe Kick Boks Salonu

 

Maltepe Kick Boks Salonu tarafından verilen eğitimde minimum 7 yaş başlama sınırı mevcuttur. Çocukların gelişim sürecini tamamlamadan antrenmanlara başlamasıyla daha iyi bir kondisyon kazanmaları sağlanır. Eğitim süreci sporcunun fiziksel gelişimi için oldukça önemlidir. Aynı zamanda hızlı hareket kabiliyetiyle sporcuların reflekslerini kontrol etmesi amaçlanır. Sporcular öncelikle teknik derslerle temel bilgi eksikliğini tamamlar. Amatör eğitim süreci tamamlandıktan sonra profesyonel ilerleme süreci, sporcunun kendini ilerletmek istemesine bağlıdır. El ve ayak kullanımı olmak üzere diz, tekme ve yumruk haricinde yapılacak herhangi bir hareket kabul edilmez. Oyunun kurallarına göre sporcunun lisansını alması da müsabakalara katılımı için oldukça önemlidir.

 

Kick Boks Dövüş Sporunun Gelişim Süreci

 

Kick Boks, dünya genelinde en yaygın dövüş sporları arasındadır. Eklemeler genelinde müsabakalar 2 dakikadan oluşur ve 3 raunttur. Özel kıyafetler yardımıyla yapılan müsabakalar için her bir malzeme oldukça önemlidir. Maltepe Kick Boks salonu tarafından uzman eğitmenlerle keyifli bir antrenman ve teknik eğitim metotları öğrenilir. Dövüş sanatı olarak bilinen Kick Boks 3-6 ay arası sürmektedir. Temel eğitim sonrası profesyonel eğitim süreci sporcunun ilerlemesine bağlı olarak gelişir. Bu noktada eğitmen kalitesi ve eğitim içeriğinin sporcuya doğru aktarımı oldukça önemlidir. Sporcular eğitimleri doğrultusunda lisans alabilir ve profesyonel bir şekilde devam edebilir.

 

Kick Boks Sporunun Branşları Nelerdir?

 

Dövüş sporları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Kick Boks, birçok branşa ayrılır. Bu branşlar ise;

  • Point Fighting
  • Light Contact
  • Full Contact
  • Low Kick
  • K1 Rules
  • Kick Light
  • Müzikli Form

Sporcuların etkili bir performans ortaya koymaları için önemlidir. Amatörler için ders seçenekleri olduğu gibi aynı zamanda eğitmenlik için de kayıt olunabilir. Kick Boks yüksek performans gerektiren bir dövüş sporudur. Bu sebeple de bir sporcunun günlük harcadığı enerji 400-800 kaloriyi kapsar. Kilo vermesi gereken sporcular için düzenli idmanlarla kalori yakımı sağlanır. Bu sayede atletik bir vücut ile tam kondisyon sağlayan sporcu yüksek performans gösterebilir. Maltepe Kick Boks Salonu düzenli alınan dersler ile profesyonel ilerleme imkanı sunar.

En Son Yazılar

English EN Deutsch DE Русский RU Türkçe TR