Kozyatağı Kick Boks Eğitimi

Kozyatağı Kick Boks Eğitimi

Kozyatağı Kick Boks Eğitimi

Kozyatağı kick boks eğitimi için uzman eğitmenlerle birlikte sporculara profesyonel bir eğitim verir. Bununla birlikte amatör olarak başlayacağınız dövüş sporu, antrenmanlarla birlikte lisanslama sayesinde profesyonelliğe dönüşebilir. Bu sayede hem fiziksel gelişiminize destek olur hem de motive edici ve sakinleştirici etkisini de gün boyu hissedersiniz. Bunun yanında stresi azaltan etkisiyle antrenmanlara odaklanarak konsantre olmanıza yardımcı olur. Kick Boks, belirli vuruş teknikleriyle birlikte kendi içinde branşlara ayrılır. Bundan dolayı eğitim sürecinde her aşamayı çalışma kondüsyonunuza göre geçme imkanı bulabilirsiniz.

Kick Boks Tarihi

Geçmişten günümüze kick boks dövüş sanatı olarak ilk sırada gelir. Aynı zamanda Asya kökenli bir spor dalı olup Japonya’da doğmuştur. Bununla birlikte 2.000 sene öncesinde ortaya çıkan Kick Boks, Amerika’da da kısa bir sürede gelişim göstermiştir. Böylece Japon dövüş sanatına göre daha farklı bir tarzla ilerleme sağlamıştır. Açıklamak gerekirse  Kozyatağı kick boks eğitimleri hız, refleks, güç, kondinasyon, dayanıklılık, denge eğitimiyle esneme eğitimi verilir. Bunun dışında eğitimde 8 farklı stilde Kick Boks mevcuttur. Öğrenmeniz gereken stillerse aşağıda verilmiştir;

Semi Contact
Light Contact
Full Contact
Low Kick
K1 Kuralları
Müzikal form
Kick Light

 

Kozyatağı Kick Boks Antrenman Süresi

Uzman eğitmenler eşliğinde alacağınız derslerde her zaman kondüsyonunuz daha da kuvvetlenecektir. Bunun sonucunda her çalışmayla fonksiyonel gelişim sağlarken ruhen stresten arınarak tamamen konsantre bir şekilde derslere kendinizi verebilirsiniz. En önemlisi Kozyatağı kick boks dersi sayesinde 34 yaşına kadar lisansınızı almanız durumunda birçok müsabakaya katılabilirsiniz. Öncelikle amatör olarak ders almak isteyen herkes istediği yaşta başvurabilir. Üstelik antrenman süreleriyse 3-5 saat arasında değişim göstererek sporcuların tercihine göre belirlenir. Böylelikle tamamen konsantre bir şekilde derslere odaklanabilirsiniz.

Kozyatağı Kick Boks Eğitimi

Kick boks dersi alırken teknik hareketleri en iyi şekilde öğrenebilirsiniz. Örneğin 14 teknik sadece tekme hareketinden oluşurken, 6 hareket de yumruk tekniklerinden oluşur. Buna ek olarak el, kol, ayak hareketlerini fonksiyonel anlamda kontrolü sağlamanız için yardımcı olur. Ayrıca eğitmenler sayesinde aldığınız teknik eğitim, birçok müsabaka için de fayda sağlayacaktır. Son olarak eğitim ücretleriyse ders süresine göre değişim gösterse de ekonomik olarak uygun fiyatlarda ders verilir. Bu sayede Kozyatağı kick boks dersleri almak istediğinizde spor salonumuza başvurmanız yeterli olacaktır.