Kartal Muay Thai Salonu

Kartal Muay Thai Salonu

Kartal Muay Thai Salonu

Kartal Muay Thai Salonu

Kartal muay thai salonu şubemizde geniş kapsamlı eğitimler vererek birçok sporcu yetiştirdik. Öncelikle yoğun ilgi gören dövüş sporunu sıkı bir antrenman dönemiyle. Böylece vücudumuzun toparlanmasını sağlıyoruz. Aynı zamanda vücut esnekliğini maksimum performans ile destekliyoruz. Yumuşak dokuları bu sayede restore ederek refleks hareketlerinde otokontrol sağlıyoruz. Özellikle birçok sporcu için verdiğimiz eğitim süreci belirli uzuvların refleksini sağlamak için oldukça önemlidir. Bu sayede savunma sırasında etkin bir performans kaydetmenizi sağlıyoruz. Bunun dışında formda kalmanıza yardımcı olan dövüş sporu sayesinde öz güven ve öz saygı kazanmanızı destekliyoruz. Tayland boksu olarak da adlandırılan muay thai eğitimlerinizi uzman eğitmen kadromuzdan alacaksınız. İlerisi için bu spor dalında uzmanlaşmak ve profesyonelliğe adım atmak için de önünüz açık olacak.

2023 yılı Kartal muay thai salonu kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Muay Thai Branşları

Muay thai dövüş sporunun diğer sporlar gibi branş seçenekleri mevcuttur. 1930 senesinden itibaren ayrılan branşlar ise aşağıda belirtilmiştir;

  • Silahlı Savunma Sanatı ( Muay Boran)
  • Yarışma Ring Sporu ( Muay Thai)
  • Danslı Aerobik Fittness ( Muay Aerobik)

Yukarıda belirttiğimiz branşlar dahilinde teknik hareketler farklılık gösterebilir. Bunun yanında sporcularımızın savunma mekanizmasını en iyi şekilde çalıştırmaya gayret ediyoruz. Böylelikle profesyonel müsabakalara çıkabilecek şekilde yüksek performans gücünü teknik bilgilerle taçlandırıyoruz. Bunun sonucunda Kartal muay thai salonu lokasyonumuzda uzman eğitmen kadromuzla teknik bilgiyi en iyi şekilde aktararak sporcularımızın yetişmesine yardımcı oluyoruz. Ders programı oluştururken idman süreçlerini 1-2 saatlik süreleri kapsayacak şekilde ayarlıyoruz. Özetle alacağınız eğitimler sonrasında lisans sahibi olarak ilerisi için profesyonel müsabakalara katılma imkanı da kazanacaksınız.

Muay Thai Sikletleri

Birçok kişinin yoğun ilgi gösterdiği dövüş sporu muay thai, 6 farklı siklete ayrılır. 1930 senesinden itibaren kullanılan sikletler ise;

  • Tüy sıklet ( Feather Weight)
  • Hafif Sıklet ( Light Weight)
  • Orta Sıklet ( Middle Weight)
  • Hafif Sıklet ( Light Heavy Weight)
  • Ağır Sıklet ( Heavy Weight)
  • Süper Ağır Sıklet ( Super Heavy Weight)

Belirtilen sıkletler sporcunun zamanla ağırlık oranlarının değişmesi ile kazanacağı aşamalardır. Yarışmacıların ağırlığı ile sınırlandırılır. Muay Thai de kemer sınavları 3 ay ara ile yapılır. Solid Fight Academy tarafından sporcular en iyi şekilde yetiştirilerek profesyonel ilerleme sağlanmaktadır.