Göztepe Muay Thai Salonu

Göztepe Muay Thai Salonu

Göztepe Muay Thai Salonu

Göztepe Muay Thai Salonu

Göztepe muay thai salonu şubemizde bu dövüş sporunu en iyi şekilde öğrenmenize yardımcı oluyoruz. Alanında uzman eğitmenlerimiz sayesinde her dersin tekniğini en iyi şekilde aktarıyoruz. Böylelikle bu alanda profesyonel olarak ilerlemek isterseniz o konuda da sizleri destekliyoruz.

Bildiğiniz gibi öncelikle Muay Thai, 1697-1709 yılları arasında ortaya çıkan ve yapılan çeşitli yarışmalar doğrultusunda günümüze kadar ulaşmış bir dövüş sporudur. Menşei Tayland olan muay thai, Güneydoğu Asya ülkelerinde oldukça sık tercih edilir. Yumruk, diz, dirsek ve tekme yardımıyla karşı oyuncunun savunma yapmasını engelliyoruz. Bundan dolayı sert dövüş sporu olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında tercihinize göre  egzersiz sistemi olarak da bu teknikleri uygulayabilirsiniz.

Muay thai öğrenmek için siz de aramıza katılın. 2023 yılı Göztepe muay thai salonu kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Göztepe Muay Thai Salonu Eğitim Süreci

Muay Thai, eğitim süreciyle diğer dövüş sanatlarından ayrılmaktadır. Bununla birlikte diğer dövüş sporlarından bazılarındaki gibi kademe atlayarak kuşakları elde edebiliriz. Hatta kendinizi yeterince geliştirebilirseniz profesyonelliğe dahi ulaşabilirsiniz. Böylece profesyonel bir muay thai sporcusu olarak ülkemizi milli maçlarda temsil etme fırsatını da yakalayabilirsiniz. Bundan ötürü böyle bir hayali gerçekleştirmek isterseniz Solid Fight Academy çatısı altında en iyi hocalardan eğitim almanız yerinde olacaktır. Profesyonel bir şekilde ilerlemek isterseniz Göztepe muay thai salonları içinde en iyisi olan spor salonumuzda eğitimlere başlayabilirsiniz. Birebir özel derslerimizde sporcularımızın kendilerini her an savunmaları için birçok teknik bilgiyi aktarıyoruz.

Fiziksel gelişim süreçlerinde sporcularımızın kondisyon ve güç kazanmasına yardım ediyoruz. Bu sayede teknik anlamda gelişimini tamamlayan sporcularımız kuşak alarak ilerleme sağlıyorlar. Bunun dışında muay thai eğitimlerimizde vücuttaki 8 bölgenin etkin bir şekilde kullanılmasını sağlıyoruz. Belirlenen periyottaki eğitimlerimiz sayesinde sporcularımız ilerleme kaydeder. Derslerimiz 1-2 saat kadar sürmektedir. Vuruş tekniklerini öğrenmeniz yaklaşık ise 3-6 ay arası bir süreci kapsar.

Muay Thai İçin Belirtilen Yaş Sınırı Mevcut mu?

Her spor dalında olduğu gibi Muay Thai için de belirli bir yaş sınırı mevcuttur. Profesyonel maçlarda sporcular 15 yaşından büyük olmalıdır. Fakat eğitim sürecinde en alt sınır 5-7 yaş arasıdır. Çocukların gelişim sürecinde verilen komutların daha hızlı algılanmasında yardımcı olur.

Kol, bacak ve göz reflekslerinin maksimum hızda çalışmasını sağlar. Kişiye göre değişen ders sayısıyla sporcunun kendini savunabilecek bilgiye sahip olması önemlidir. Lisans ve antrenörlük kapsamında da ilerleme kaydetmenize yardımcı olur. Göztepe Muay Thai Salonu sporcuların yetişmesine yardım ederken aynı zamanda antrenörlük eğitimi de vermektedir.