Göztepe Kick Boks Salonu

Göztepe Kick Boks Salonu

Göztepe Kick Boks Salonu

Göztepe Kick Boks Salonu

Göztepe kick boks salonu bünyesinde verdiğimiz eğitimlerimizi alanında en iyi eğitmenler tarafından doğru tekniklerle aktarıyoruz. Özellikle günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen dövüş sporu, kişinin vücut gelişimini de olumlu yönde etkilemektedir.  Bununla birlikte eğitimlerimiz 7-10 yaş başlama sınırına sahip olmakla beraber 34 yaşına kadar lisans tamamlama olanağı sunuyoruz. Aynı zamanda teknik bilgilerin mevcut olduğu temel eğitimlerimiz 6-8 ay gibi bir süreci kapsar.

Kick boks müsabakaları hakkında kısa bir bilgi verelim. Öncelikle amatör karşılamalar 3 round 2’şer dakika sürerken, profesyonel maçlarsa en çok 15 round yapılabilir. Bunun yanında günümüzde en çok 12 roundluk maçlara rağbet olması ile her biri 3 dakika sürmektedir.

2023 yılı Göztepe kick boks salonu kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Kick Boks Teknikleri Nelerdir?

Kick Boks dövüş sporu, belirli teknikleri içerisine alarak sınırlı dövüş hareketine sahiptir. Eğitimlerimizde ilk önce rahatlama hareketleriyle başlayarak ardından tekniklere geçiyoruz. Uyguladığımız tekniklerse öncelikle Raund Hause olarak adlandırılan dairesel tekmedir. Bunun dışında front kick olarak bildiğimiz karşı tekme ve side kick olarak bildiğimiz yan tekme oldukça önemli hareketlerdir. Diğer teknikler arasında en sık uyguladıklarımızsa; hook kick, push kick, axe kick, crescent kick ve back kick olarak sıralayabiliriz. Göztepe kick boks salonu eğitmenlerimiz tarafından her tekniğe yer verilerek en iyi şekilde aktarım sağlanır. Böylelikle sporcularımızın profesyonelliğe adım atmalarında önemli bir rol oynarız.

Kick Boks Kaç Kuşaktan Oluşur?

Tüm dünyada olduğu gibi spor salonumuzda da en yaygın talep gören dövüş sporu kick bokstur. Ayrıca diğer dövüş sanatlarında olduğu gibi kick boks içinde çeşitli kuşak seçenekleri görürüz. En önemlisi verdiğimiz eğitimlerde sporcularımızın gelmiş olduğu seviye doğrultusunda hak edilen kuşakları vermekteyiz. Açıklamak gerekirse her bir kuşak arasında gerçekleşen sınavları ise 3 ay arayla yapmaktayız. Bu sayede sporcu hak ettiği kuşağı kazanır. Milli sporcu olabilmek için eğitim sürecini en iyi şekilde tamamlamanız çok önemlidir. Bu sebeple de bu mertebeye ulaşmak için alacağınız eğitimin kalitesi oldukça önemlidir. Gelişen süreçte lisanslama yapılması, müsabakalara katılımızın için yeterlidir.

Milli Sporcu unvanı alarak, federasyonun belirttiği kriterlere uymak koşulu ile müsabakalara katılım sağlanabilir. Göztepe Kick Boks Salonu ise eğitim sürecinizin en iyi şekilde geçmesini sağlayarak uzman kadro yardımı ile profesyonel eğitim verir. Böylelikle istediğiniz branşa çıkma imkanı bulup, Milli Sporcu olarak müsabakalara katılım sağlayabilirsiniz.