Göztepe Kick Boks Eğitimi

Göztepe Kick Boks Eğitimi

Göztepe Kick Boks Eğitimi

Göztepe Kick Boks Eğitimi

Göztepe kick boks eğitimi alanında uzman eğitmenlerimiz eşliğinde verilerek sizi en iyi şekilde hazırlamaktayız. Böylelikle kondüsyonunuzu arttırarak fiziksel gelişiminize destek vermekteyiz. Aynı zamanda kick boks kaslarınızın gelişimiyle birlikte vücudunuzun fit bir yapı oluşturmasına yardım eder. Bu sayede istediğiniz sağlıklı görünüme kavuşmanızı sağlar. Bunun sonucunda yüksek efor sarf etmenizi sağlayan dövüş sporu, aynı zamanda kalori yakmanızı da hızlandırır. En önemlisi güven içinde spor salonumuzu tercih ederek en kaliteli dövüş sporu eğitimini alabilirsiniz. Açıkçası dünya şampiyonu milli sporcumuz Dağhan Sağlam’ın kariyeri ve ismi zaten başlı başına bu güveni sağlamada yeterli olur diye düşünüyoruz. 

2023 yılı Göztepe kick boks eğitimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Kick Boksun Sporcuya Faydası Nedir?

İlk olarak her çalışmada stresi azaltarak tam konsantrasyon sağlar. Böylece odaklanma hızınız daha fazla olmaktadır. Öncelikle her antrenmanla birlikte fiziksel değişim süreciniz başlayacaktır. Bunun yanında sağlıklı bir görünüme kavuşmanın yanında kalp damar sağlığınızı olumlu yönde etkiler. Özellikle Göztepe kick boks eğitimleri sayesinde sağlıklı bir yaşam için de zinde kalmanıza yardım eder. Bununla birlikte reflekslerinizi yönetmenizi sağlar. Bundan dolayı el, göz, ayak koordinasyonunu uyumlu bir şekilde çalıştırmanızı sağlar. Bunun dışında terlemeyle birlikte vücudunuzdan toksinleri kolaylıkla atmanıza da yardımcı olur. Kısacası kick boks yaparken sadece bir dövüş tekniğini öğrenmiyorsunuz. Bunun yanında sağlıklı bir bedene sahip olma yolunda da güzel bir adım atmış oluyorsunuz.

Kick Boks Teknikleri Nelerdir?

Açıklamak gerekirse kick boks teknik vuruş özellikleriyle birçok farklı savunma şekline sahiptir. Mesela el, ayak vuruş teknikleri sayesinde rakibinizi alt etmeyi başarabilirsiniz. Özellikle uzman eğitmenler desteğiyle Göztepe kick boks dersi içerisinde verilen tekniklerse aşağıda verilmiştir.

Yumruk Teknikleri;

Staright Punch : Direk yumruk
Hook Punch : Kroşe yumruk
Upper Punch : Aparkat yumruk
Backfist : El dışı ile vurlan yumruk

Ayak Vuruş Teknikleri;

Raund House Kick : Dairesel tekme
Front Kick : Karşı tekme
Side Kick : Yan tekme
Hook Kick : Kanca tekme
Push Kick : Basma tekme
Axe Kick : Balta tekme
Crescent Kick : Hilal tekme
Back Kick : Geri tekme
Back Side Kick : Geri yan tekme
Spinning Back Kick : Dönerek geri tekme
Spinning Side Kick : Dönerek yan tekme
Spinning Hook Kick : Dönerek kanca tekme

Göztepe Kick Boks Eğitimi

Son olarak fiziksel gelişimin yanı sıra profesyonel kick boks için ilerlemenize yardım etmekteyiz. Birçok vuruş tekniği, alt dalları gibi önemli etmenleri eksiksiz aktararak sporcuların gelişmesini sağlıyoruz. Özetle ders ücretlerimiz minimum seviyede olup her bütçeye göre hitap etmektedir. Görüldüğü gibi uygun fiyatlarda verilen derslerdeki tek amacımız müsabakalar için sporcuları en iyi şekilde hazırlamaktır. Bir başka deyişle müsabakalara katılmak isteyen sporcuların bu sporda Göztepe kick boks dersleri alarak gelişmesine katkı sağlamaktayız.