Erenköy Muay Thai Salonu

Erenköy Muay Thai Salonu

Erenköy Muay Thai Salonu

Erenköy Muay Thai Salonu

Erenköy Muay Thai salonu olarak her yaştan sporcuya eğitim vererek kişisel programlar hazırlıyoruz. Bu sayede sizlere fiziksel kondüsyonunuza uygun bir eğitim süreci seçme imkanı tanıyoruz. Bunun yanında ders süreçlerinde teknik eğitim almanızın yanında beslenme ve sağlık düzeyinize de destek olmak açısından öneriler sunuyoruz. Muay Thai, ilk olarak Uzak Doğu’da gelişim gösteren bir spor dalıdır.  Öncelikle Tayland’da ortaya çıkan bu spor gelişimini de bu ülkede tamamlamıştır. Daha sonra ise birçok ülkede yayılım göstererek dünyaca ünlü bir spor halini almıştır. Gelgelelim ülkemizde de bu spor dalına gönülden emek veren şampiyon milli sporcumuz Dağhan Sağlam hoca önderliğinde, spor salonumuzda profesyonel eğitimler alabilirsiniz. 2023 yılı Erenköy muay thai salonu kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Muay Thai ile Fiziksel Gelişim

Muay Thai sporuna ilgi duyan her yaştan katılımcının fiziksel gelişim sürecini en iyi şekilde planlayarak, doğru bir şekilde ilerlemelerini destekliyoruz. Böylelikle dövüş sporlarında mutlaka gereken güç ve kondüsyon ihtiyacını da en iyi şekilde tamamlamanıza yardımcı oluyoruz. Özellikle gücü doğru ve orantılı kullanmayı öğreterek yumruk, diz, dirsek ve tekme kombinasyonlarında ilerlemenize önem veriyoruz. Bunun sonucunda Erenköy Muay Thai salonu her yaştan sporcu adayı için tercih edilmektedir. Muay Thai aşamaları ilerlemeye bağlı olarak aşağıdaki gibidir;
  • Beyaz pradjead
  • Sarı pradjead
  • Sarı-beyaz pradjead
  • Yeşil pradjead
  • Yeşil-beyaz pradjead
  • Mavi pradjead
  • Mavi-beyaz pradjead
  • Kahverengi pradjead
  • Kahverengi-beyaz pradjead
  • Kırmızı pradjead

Muay Thai Eğitim Avantajları

Dövüş sporları arasında en yaygın olarak tercih edilen Muay Thai, eğitim süreçlerinde sporcunun rakibini alt etmesi için teknik anlamda donanıma sahip olması gerekir. Bu sayede eğitmen yardımı ile zamanla verilen bilgiler eşliğinde sporcunun gelişim süreci tamamlanır.  Sporcunun müsabakalara katılarak şampiyonluk maçlarında istediği başarıya ulaşabilmesi bu şekilde istikrarlı çalışma ile mümkündür. Eğitmenler sporcunun aktif gelişimi ve fiziksel değişimine yardım ederek Muay Thai müsabakalarına göre eğitim alması için yardımcı olurlar. Muay Thai eğitiminin avantajları ise öncelikle sporcunun fiziksel gelişim sürecini tamamlamasını sağlar. Sağlıklı bir yaşam standardına kavuşan sporcu belirtilen düzende çalışma ve beslenme disiplinine uymak zorundadır. Aynı zamanda Erenköy Muay Thai eğitimi ile aşama kaydederek kuşak atlama imkanına sahiptir.