Ataşehir Muay Thai Salonu

Ataşehir Muay Thai Salonu

Ataşehir Muay Thai Salonu

Ataşehir Muay Thai Salonu

Ataşehir Muay Thai Salonu, dövüş sporundaki profesyonel gelişime destek vererek alanında uzman eğitmenler eşliğinde ders verir. Muay Thai dövüş sporu için profesyonel eğitim alarak ilerlemek oldukça önemlidir. Bu sebeple de eğitim sürecinde uzman eğitmenler eşliğinde dersler tamamlanır.

Eğitim 7 yaş itibariyle verilmelidir. Bu durumun en önemli sebebiyse çocuklarda eğitimin kemik gelişimindeki rolüdür. Kemik gelişimi sırasında yapılan idmana göre fiziksel kondisyon sağlanır. Bu sayede el, kol ve göz refleksleri daha iyi gelişim sağlar. 2023 yılı Ataşehir muay thai salonu kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Muay Thai Sporunun Tarihi

Muay Thai sporunun tarihsel gelişimini incelediğimiz zaman binlerce yıl öncesine dayanır.  Savaş sanatı olarak bilinen spor dalı, aynı zamanda bir yaşam biçimidir. Siam Kralı Parchao Sua zamanında 1697-1709 yılları arasında çeşitli yarışmalar düzenlendi. 20 ülkenin 1930 senesinde bir araya gelmesiyle bu dövüş sporundaki kurallar resmi olarak açıklandı.

1930 senesi itibarıyla 3 bölüme ayrılan Muay Thai, dünyada en yaygın olan ring sporları arasında gelir. Ataşehir Muay Thai Salonu tarafından uzman kadro eşliğinde verilen derslerde istenilen başarının alınması için teknikler en iyi şekilde aktarılmaktadır. Bu sayede profesyonel sporcuların yetişme süreci tamamlanarak birçoğu lisans alarak müsabakalarda yer alabilmektedir.

Muay Thai Kuşakları

Dünyaca ünlü dövüş sanatı Muay Thai, farklı tekniklere sahiptir. Belirlenen kategoriler sırasıyla aşağıdaki şekilde sıralanabilir;

  • Muay Mat
  • Muay Tae
  • Muay Khao
  • Muay Feur

Kullanılan hareketlerde sert yumruk stili, tekme stili ve diz vuruşları oldukça hakimdir. Reflektif olarak sıçrama ve hareketin gerçekleşme sürecinde yüksek performans oldukça önemlidir. Karşılıklı idman hareketleri gerektiren Muay Thai, 15 kuşaktan oluşur. Thai Boks ile aynı kuşaklara sahip olan spor, 5-85 yaş aralığında bulunan herkes Muay Thai lisansı alabilir. Belirtilen yaş sınırını tamamlayarak eğitimlere başlamak yeterlidir. Reşit olmayan adaylar için velisinin noterden tasdikli izin belgesiyle lisans çıkarılabilir. Ataşehir Muay Thai Salonu tarafından verilen eğitimler, sporcuların hem fiziksel hem de ruhsal yönden olumlu yönde etkilenmesini sağlar. Doğru teknikler sayesinde etkili bir Muay Thai dövüş sporcusu olabilirsiniz.