Ataşehir Kick Boks Salonu

Kartal Muay Thai Salonu

Ataşehir Kick Boks Salonu

Ataşehir Kick Boks Salonu

Ataşehir Kick Boks Salonu, kapsamlı eğitim sürecimizle birçok başarılı sporcu yetiştirmeyi hedefliyoruz. Özellikle günümüzde birçok kişinin ilgisini çeken kick boks eğitimlerini, özel ekipmanlar yardımıyla spor salonumuzda vermekteyiz. Bununla birlikte ring sporu olarak anılan dövüş sporunda eğitimleri deneyimli antrenörlerimiz eşliğinde veriyoruz. Kick boks, Uzakdoğu sporlarının bir araya getirilmesiyle günümüze kadar ulaşmış önemli bir dövüş sanatıdır. Sporda yer alan tekme, sınırlı clinch, düz clinch ve yumruk gibi uygulamalardan oluşur. Aynı zamanda antrenörlerimiz tarafından belirtilen uygulamalar belirli teknikler halinde verilmektedir. Bunun dışında kurallarını öğreterek aktardığımız dövüş sporu sayesinde el, ayak ve göz koordinasyonunuzun gelişmesine de yardımcı oluyoruz. 2023 yılı Ataşehir kick boks salonu kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Kick Boks’un Vücut Gelişiminde Önemi

Günümüzde yaygın bir spor dalı olan kick boks, vücut gelişiminde önemli bir spordur. Bunun yanında fiziksel gelişimin tamamlamasına yardımcı olmakla beraber, benzer spor dallarından geliştirilmiştir. Ayrıca Tayland boksu, karate ve batı boksunun geliştirilmiş halidir. Ataşehir Kick Boks Salonu da eğitim sürecinde hem tarihsel bilgi hem de çalışma süreçlerinde yanınızda olur.

Asya’da 2.000 sene öncesine kadar uzanan kick boks, özetle Japon ve Amerikan Boksu olarak iki farklı çalışma stilinde ortaya çıkmıştır. Bunun sonucunda 1960-1970 yıllarında gelişimini sağlayan Japon ve Amerikan kick boksu, farklı dövüş tekniklerinin birleşimi ile ortaya çıkmış bir spor dalıdır. Fiziksel gelişimde önemli olan spor el, ayak ve adale gelişiminde de oldukça önemlidir.

Ataşehir Kick Boks Salonu Katılım Yaşı

Kick Boks için başvuruda bulunacak adayların minimum 7-10 yaş aralığında olması gerekir. Bunun dışında fiziksel gelişim konusunda belirli yaş itibarıyla başlanması gereken bir dövüş sporudur.  Bu sebeple maksimum yaş tercihi ise amaca göre değişim gösterir. Gelgelelim profesyonel bir şekilde kick boks yapmak isteyen kişiler için bu anlamda yaş sınırı 34 olarak belirlenmiştir. Ancak belirtilen yaşa kadar ilk lisansınızı almanız gerekir. En önemlisi profesyonel eğitmenlerimiz tarafından verilen eğitimler sayesinde profesyonel anlamda ders alma şansına sahip olabilirsiniz.

Kick Boks Kaç Ayda Öğrenilir?

Kick Boksta eğitim sürecinin başarılı geçmesi oldukça önemlidir. Verilen eğitimler ortalama 3-6 ay arası sürer. Bu kapsamda alınan eğitimde her teknik bilgi en iyi şekilde sporcuya aktarılır. Profesyonel bir çalışma sonucu ilerlemek istediğinizde Milli Takıma girmek için en az Turuncu kuşak sahibi olmanız yeterlidir.