Ataşehir Kick Boks Eğitimi

Ataşehir Kick Boks Eğitimi

Ataşehir Kick Boks Eğitimi

Ataşehir Kick Boks eğitimi

Ataşehir kick boks eğitimi, birçok kişiye kas ve kemik gelişimi açısından fayda sağlar.  Öncelikle dövüş sporuna başlamak için en doğru adres olan dövüş salonunda, antrenmanlarla desteklenen kapsamlı bir eğitim vermekteyiz.  Bununla birlikte fiziksel gelişim başta olmak üzere verdiğimiz derslerle birlikte kondüsyonunuzu kısa sürede ilerletmekteyiz. Aynı zamanda hareket kabiliyetinizi profesyonel olarak kontrol edebilmenizi sağlıyoruz. Bunun sonucunda kick boks reflektif hareketlerinizi doğru şekilde yapmanıza yardımcı olur. Böylelikle kaslarınızın gelişimini hızlandırarak fit bir görünüm sağlar.

Kick Boks Ders Süresi Ne Kadar?

Kick boks eğitim süreleri her sporcu için fark göstermekle beraber sporcuların azimle ilerlemesine bağlı değişmektedir. Çünkü her sporcunun aynı kararlılıkla, istikrarlı çalışma olanağı yoktur. Bu sebeple kişiden kişiye değişiklik gösterir. Açıklamak gerekirse genel olarak antrenmanlar günlük 3-5 saat arası değişim gösterir. Bunun yanında uzman eğitmen yardımıyla verilen Ataşehir kick boks eğitimleri profesyonel seviyeye çıkmanıza yardım eder. En önemlisi amatörlükle başlayan eğitimler sonunda lisans alarak müsabakalara katılmaya hak kazanabilirsiniz.

Kick Boks Eğitiminde Vuruş Teknikleri

Eğitim sürecinde birçok vuruş tekniğine yer vererek sporcuların yetişmesini sağlıyoruz. Özellikle yumruk teknikleriyle birlikte tekme vuruş tekniği olarak iki farklı savunma biçimi mevcuttur. Bu nedenle sporcunun rakibini alt etmesi için Ataşehir kick boks dersi içerisinde vuruş tekniklerini ayrıntısıyla göstermekteyiz. Örneğin el, ayak vuruş teknikleriyse aşağıda verilmiştir;

İlk olarak Ayak Tekniklerine değinelim;

Ön tekme,
Yan tekme,
Dairesel tekme,
Süpürme, (sadece ayak bileği seviyesinde)
Hilal tekme,
Balta tekme, (sadece ayağın tabanı)

 

Son olarak El Tekniklerine değinelim;

Direk yumruk,
Yumruk yanı,
Backfist ( yumruk sırtı),
Üst blok,
Mide seviyesi blok,
Alt blok,

Ataşehir Kick Boks Eğitimi

Açıkçası dövüş sporunda verdiğimiz her derste yaş kategorisine göre gelişim hızı farklıdır. Bundan dolayı çocuk kategorisinde fiziksel gelişim daha hızlı bir şekilde ilerlerken yetişkin kategorisi daha farklıdır. Bundan ötürü hazırladığımız kardiyo hareketleriyle oluşan antrenmanlarımız yaşa göre değerlendirilir. Örnek olarak hız, refleks kontrolü, savunma mekanizmanızın hızlı bir şekilde işlemesini sağlıyoruz. Özetle 8 yaşında çalışmalara başlanabilir. Fakat 34 yaşına kadar bir sporcunun lisans alması profesyonel müsabakalar için önemlidir. Gelgelelim profesyonel müsabakalara katılmak istiyorsanız lisans yaşı 34 olup 39’a kadar devam eder. Kısacası 7’den 70’e herkesin katılım sağlayabileceği sporda Ataşehir kick boks dersleri uzman eğitmen tarafından verilir.